آهن آلات سازگاریان

میلگرد هاترول

در این مطلب می خوانید

میلگرد-هاترول

یکی از انواع میلگرد که در صنعت فولاد وجود دارد میلگرد هاترول می باشد، این میلگردها، میلگردهای تقویت شده از طریق فرآیند تمپکور با بیلت هایی تولید می شوند که بر روی آسیاب های پیوسته نورد گرم می شوند.

شما می توانید برای تهیه انواع میلگرد صنعتی ازجمله میلگرد ساده و میلگرد آجدار با گروه فروش میلگرد و آهن آلات سازگاریان تماس بگیرید.

تلفن: ۰۲۱-۶۶۶۷۳۰۴۳ / ۰۹۱۲۵۶۰۷۸۹۷

میلگرد هاترول چیست؟

میلگرد هاترول درواقع میلگرد فولادی ملایم یک میله تقویت کننده از فولاد نرم نورد گرم است.

فولاد نورد گرم از طریق یک فرآیند نورد فلزی تشکیل می شود که در آن فولاد در دماهای بالاتر از آستانه تبلور مجدد آن فشرده می شود. این امر شکل گیری فولاد را آسان تر می کند و منجر به تولید محصولی با استحکام بالا و شکل پذیری مناسب می شود.

میلگرد هاترول و میلگرد نورد سرد

میلگردهای فولادی نورد گرم مستقیماً بر روی قالب فولادی در کوره فولاد در کارخانه فرآوری فولاد پردازش می شوند، یعنی محصول نهایی که از کوره خارج می شود داغ است از این رو نام “نورد گرم می گویند” و می تواند باشد. بعد از خنک شدن استفاده می شود میلگردهای فولادی سرد نورد شده توسط میلگردهای فولادی نورد گرم سرد مانند میلگردهای فولادی سرد کشیده و کشیده در دمای اتاق به دست می آیند.

میلگرد-هاترول-و-میلگرد-نورد-سرد

کاربرد میلگرد هاترول

از این مدل میلگرد فولادی در انواع صنایع بطور گسترده استفاده می شود. از کاربردهای میلگرد هاترول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صنایع فولاد سازه
  • ساخت و تولید نشانه ها
  • اتومبیل سازی و قطعه سازی
  • صنایع مبلمان
  • دکوراسیون
  • تولید سیم
  • تولید فنش
  • تولید میخ و پرچ

مزایای میلگرد های هاترول

در ادامه چند مزیت از میلگرد هاترول برای استفاده در صنایع مختلف آورده شده است:

تولید-میلگرد-هاترول

اقتصادی بودن

 به دلیل استحکام بالا، استفاده از میلگردهای فولادی گرید III جدید می تواند ۱۰-۱۵ درصد در فولاد نسبت به میلگردهای گرید II صرفه جویی کند، بنابراین می تواند هزینه ساخت پروژه های ساختمانی را کاهش دهد.

استحکام بالا و چقرمگی خوب

 با استفاده از عملیات میکروآلیاژی، نقطه تسلیم بالای ۴۰۰ مگاپاسکال و استحکام کششی بالای ۵۷۰ مگاپاسکال است که ۲۰ درصد بالاتر از میله های فولادی معمولی است.

مقاومت لرزه ای

 میلگردهای فولادی حاوی وانادیوم دارای مقاومت خمشی بالاتر، عملکرد پیری، عملکرد خستگی در چرخه پایین بالاتر هستند و عملکرد لرزه ای آنها به طور قابل توجهی بهتر از میلگردهای فولادی رزوه ای درجه II است.

مقاله پیشنهادی  میلگرد ترانس تک پولیش

جوشکاری آسان

 از آنجا که محتوای کربن کمتر یا برابر با ۰.۵۴٪ است، عملکرد جوش خوب است، برای روش های مختلف جوشکاری مناسب است و فرآیند ساده و راحت است.

ساخت و ساز راحت

 استفاده از میلگردهای هاترول جدید باعث افزایش شکاف ساخت و ساز و تضمین راحتی ساخت و کیفیت ساخت می شود.

یک روش پردازش فشاری که به شمش فولادی فرآوری شده اجازه می دهد از شکاف بین یک جفت رول دوار (شکل های مختلف) در دمای بالا عبور کند و سطح مقطع مواد به دلیل فشرده شدن رول ها و طول آن کاهش یافته است، افزایش میابد.

مشخصات اصلی محصول

ظرفیت آسیاب نورد: ۲۰۰.۰۰۰ ÷ ۱.۲۰۰.۰۰۰ تن در هر ساعت

شمش شروع: ۱۳۰ × ۱۳۰ ÷ ۱۵۰ میلی متر × ۱۵۰ میلی متر – ۶ / ۱۵ متر

محصول نهایی: میلگرد و سیم میلگرد ۵,۵ ÷ ۵۵ میلی متر قطر.

درجه فولاد: فولاد کم، متوسط، کربن بالا، فولاد ضد زنگ و فولاد آلیاژی

کاربرد و ویژگی میلگرد نورد گرم هاترول

میله های فولادی نورد گرم هاترول و میله های فولادی پس از تولید به طور طبیعی خنک می شوند که از فولاد کم کربن و فولاد آلیاژی معمولی پرس شده در دماهای بالا ساخته شده اند که عمدتاً برای تقویت سازه های بتن مسلح و سازه های بتنی پیش تنیده استفاده می شود و یکی از پرمصرف ترین انواع فولاد در پروژه های عمرانی است.

میله های هاترول ۶.۵ تا ۹ میلی متر قطر دارند که عمدتاً به صورت کلاف نورد می شوند. میلگردهای مستقیم به طول ۱۰ تا ۳۲ میلی متر معمولاً ۶ تا ۱۲ متر هستند. میلگردهای فولادی نورد گرم باید استحکام خاصی داشته باشند، یعنی نقطه تسلیم و استحکام کششی، که مبنای اصلی طراحی سازه است. ماشین آلات هاترول دو نوع میله تولید می کنند: میله گرد لخت و میلگرد آجدار نورد گرم که عمدتاً بر اساس غلتک های مختلف نورد می شوند. شرکت ما عمدتاً دارای خطوط تولید میلگرد افقی فولادی نوع H با ظرفیت پایین و آسیاب نورد پیوسته است که می تواند نیازهای اکثر مشتریان را برآورده کند. شما می توانید برای خریده عمده میلگرد و آهن آلات از سازگاریان فروش میلگرد عمده بازار آهن شادآباد خریداری کنیذ.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *