آهن آلات سازگاریان

خرید میلگرد آجدار   

در این مطلب می خوانید

خرید میلگرد آجدار   

یکی از ابزار مهم و کاربردی در ساختمان‌سازی Ribbed rebar یا همان میلگرد آجدار است. از این محصول به‌منظور ضعف مقاومت کششی بتن در مقابل نیروهای وارد شده، درون بتن در ساختمان‌سازی‌ها استفاده می‌کنند. با این عمل به‌اصطلاح اقدام به مسلح نمودن بتن می‌کنند. به طور معمول دو نوع میلگرد ساده و آجدار برای این منظور در بازار موجود است. ولی به دلیل اینکه نوع آجدار آن باعث افزایش چسبندگی درون بتن می‌شود، به نسبت نوع ساده آن پرمصرف‌تر است. هر آنچه باید در مورد این محصول کاربردی در ساختمان‌سازی‌های امروزی بدانید، موضوع بحث ما در این مقاله است. پس در ادامه با ما همراه باشید. جهت اطلاع از انواع و خرید میلگرد آجدار و استعلام قیمت میلگرد آجدار با ما تماس بگیرید. ۰۹۱۲۵۶۰۷۸۹۷

میلگرد آجدار چیست؟

این قطعه فولادی همان‌طور که از نام آن پیداست، یک میله فلزی است که دارای آج است. میلگرد با آج به شکل مارپیچ، جناقی یا دوکی و مرکب از اشکال مختلف این محصول در بازار هستند. میلگردها بر اساس درصد کربن، سختی و قابلیت انعطاف‌پذیری با هم متفاوت بوده و در دسته‌بندی خاص خود قرار می‌گیرند.

در حال حاضر میلگردها در سه دسته A2، A3 و A4 با استانداردهای جهانی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. هر نوع از این میلگردها دارای ویژگی‌ها و کارایی‌های خاصی هستند که در ادامه مقاله به همه موارد خواهیم پرداخت.

مشخصات میلگرد های آجدار

همان‌طور که می‌دانید سایز و وزن میلگردهای آجدار دارای اعداد دقیقی است که بر اساس استانداردهای جهانی تولید و وارد بازار می‌شود. انواع میلگرد آجدار بر اساس سایز شامل دسته‌بندی زیر خواهد بود:

 • انواع میلگردهای موجود در بازار در دو نوع شاخه و کلاف و با سایزهای متداول ۵.۵ الی ۴۰ میلی‌متر
 • نوع ساده میلگردها نیز که در دو نوع شاخه و کلاف در بازار عرضه می‌شود، در سایزهای ۵.۵ الی ۲۰ میلیمتر دارای کاربردهای صنعتی و ساختمانی است.

 

خرید میلگرد آجدار   

انواع میلگرد آجدار

میلگردهای آجدار بسته به وزن و کاربرد آن دارای تفاوت‌های خاص خود هستند که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد:

 • میلگرد آجدار A2

این نوع از میلگرد دارای خواص سختی‌پذیری بالایی است. باتوجه‌به میزان پایین ‌بودن کربن در تولید این میلگرد، از قابلیت شکل‌پذیری بسیار خوبی برخوردار است.

 • میلگرد آجدار A3

خاصیت ترد و سخت در تولید این میلگرد آجدار با آج‌های به شکل جناق و پیچیده همراه است، این محصول را به پرکاربردترین نوع میلگرد در ساختمان‌سازی تبدیل نموده است.

 • میلگرد آجدار A4

این محصول در خانواده میلگردها جزو جدیدترین استانداردها در تولید میلگرد بوده که با آج‌هایی به شکل مرکب همراه است. باتوجه‌به قرارگیری این نوع میلگرد در رده محصولات سخت، به‌کارگیری آن در پروژه‌های مختلف ساختمان‌سازی باعث کاهش وزن در سازه می‌شود.

کاربرد میلگرد آجدار

همان‌طور که در طول مقاله مطالعه فرمودید، بیشترین مورد استفاده میلگرد آجداردر ساختمان‌سازی و در دسته مصالح کاربردی در این زمینه است. به‌طوری‌که از این محصول در اساسی‌ترین نقاط ساختمان و سازه در فونداسیون تا بالاترین نقطه در ستون استفاده می‌شود.

همین امر باعث شکل‌گیری اسکلت اصلی ساختمان‌ها خواهد شد. خاصیت چسبندگی میلگرد آجدار باعث استحکام بیشتر سازه‌های ساختمانی در مدت ‌زمان طولانی می‌شود. ازاین‌رو از این محصول در ساخت سازه‌های بتنی در پل‌ها، ساختمان‌ها، برج‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس و… استفاده می‌کنند. باتوجه‌به مقاومت پایین بتن نمی‌توان به‌تنهایی از آن برای تحمل وزن ساختمان بهره گرفت.

در نتیجه با مسلح‌کردن بتن به‌وسیله میلگرد آجدار، می‌توانید این ضعف بتن را برای کار در پروژه‌های ساختمانی پوشش دهید. در بین انواع میلگردهای آجدار از نوع A3 آن بیشتر در ساختمان‌سازی‌ها استفاده می‌شود. از میلگرد آجدار نوع A2 باتوجه‌به کم ‌بودن کربن در ترکیب آن و انعطاف‌پذیری بیشتر به نسبت دیگر انواع میلگرد، برای ساخت خاموت استفاده می‌شود.

مقاله پیشنهادی  قیمت رابیتس

از میلگردهای A4 نیز در صنعت ساختمانی و به‌منظور تقویت بیشتر سازه‌های بتنی استفاده می‌شود. باتوجه‌به این نکته که نوع A4 این محصول از استانداردهای بیشتری در این زمینه همراه است، در نتیجه به نسبت دو نوع دیگر از مقاومت بالاتری در این زمینه برخوردار است. یکی از دلایل بالابودن قیمت این نوع میلگرد نیز به همین علت است. در ادامه به کاربرد این میلگرد آجدار در ساختمان‌سازی اشاره خواهیم کرد:

 • پی‌ریزی ساختمان

میلگردها در این بخش از ساختمان‌سازی به‌منظور استحکام بیشتر پی ساختمان در زمان بروز حوادث کاربردی عمل می‌کند.

 • ساخت دیوارهای حائل

دیوارهای حائل به‌عنوان یک مانع میان خاک و ساز عمل می‌کنند. به بیان ساده این دیوار فشار ناشی از اختلاف تراز که اغلب در زمان خاک‌ریزی، خاک‌برداری یا دیگر عوامل طبیعی ممکن است به ساختمان وارد نماید، را تحمل می‌کند.

 • ساخت دال بتنی

دال بتنی که از بتن و میلگرد ساخته می‌شود، به‌عنوان نوعی سقف در پروژه‌های ساخت‌وساز مورد استفاده قرار می‌گیرد. ساخت عرشه، انواع پل و کف‌سازی نمونه‌هایی از این سازه در پروژه‌های ساختمانی است.

 • نماسازی ساختمان

از دیگر موارد کاربرد میلگرد آجدار در نمای ساختمان و به‌منظور مستحکم کردن نمای سنگی آن است.

 • استفاده در بتن

از پرکاربردترین بخش میلگرد در ساختمان‌سازی به‌کارگیری آن در بتن است. استفاده میلگرد در خاموت، راستا، سنجاقی، خرک، رکابی و ادکا با عملکردهای مختلف از جمله متداول‌ترین نوع کاربرد میلگردها در بتن هستند.

ویژگی‌های خرید میلگرد آجدار

این محصول مقاوم و درعین ‌حال سبک نسبت به آهن در ساختمان‌سازی، دارای ویژگی‌های خاصی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

 • قابلیت خم‌شدگی تا ۱۸۰ درجه بدون ایجاد ترک و شکستگی در میلگرد
 • امکان جوش لب‌به‌لب و قوسی با فلاش الکتریکی
 • قابلیت چسبندگی بهتر با سیمان و کاهش احتمال ترک‌خوردگی بتن
 • هزینه‌های مربوط به تقویت و استحکام سازه‌های ساختمان با استفاده از این محصول بین ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.
 • مقاومت در برابر زنگ‌زدگی و به‌صرفه‌بودن این محصول در مشابه با سایر محصولات
 • انجام کارها به ساده‌ترین شکل همچون فیکس کردن و بازرسی میلگرد آجدار

 

خرید میلگرد آجدار   

مزایای استفاده از میلگرد پروژه‌های ساختمانی

این محصول جدید در عرصه ساختمان‌سازی دارای ویژگی‌های خاصی است:

 • مقاومت بالا در سازه با استفاده از میلگردهای آجدار
 • کاهش ضخامت بتن با استفاده از این محصول
 • کاهش احتمال شکستگی بتن
 • مقرون به‌صرفه‌بودن این محصول در سازه‌های ساختمانی
 • دوام و افزایش طول عمر سازه‌ها

وزن میلگرد آجدار

به طور متداول وزن این محصول باتوجه‌به سایز و نوع میلگرد متفاوت است. یکی از عوامل تأثیرگذار در قیمت میلگرد نیز مربوط به وزن آن است. بر این ‌اساس وزن میلگرد ۱۸ به دلیل افزایش امنیت و استحکام سازه، به نسبت میلگردهای سایز ۱۶ و ۱۴ از قیمت بالاتری برخوردار است.

کلام پایانی

میلگرد آجدار یکی از مصالح پرکاربرد در ساختمان‌سازی‌های امروزی است. این محصول فولادی در دو نوع ساده و آجدار در بازار شناخته شده است. نوع آجدار آن باتوجه‌ به چسبندگی که با بتن ایجاد می‌کند، بسیار پرمصرف‌تر است. ضمن اینکه دوام بالای این نوع از میلگرد مطابق با استانداردهای جهانی باعث شده که در انواع پروژه‌های ساخت‌وساز از آن استفاده شود. ایجاد تکیه‌گاه، افزایش مقاومت در بتن و افزایش استحکام در سازه‌های ساختمانی از جمله عوامل مهم و مؤثر در استفاده از این محصول در پروژه‌های ساخت‌وساز است.

شما می توانیدجهت خرید میلگرد آجدار و دیگر میلگردهای موردنیاز خود را به آهن آلات سازگاریان سفارش دهید تا با قیمت مناسب و ارسال سریع تجربه یک خرید خوب را از ما داشته باشید برای اطلاع از قیمت میلگرد اجدار و ساده – میلگرد ترانس پولیش  و میلگرد شش پر با ما تماس بگیرید:

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *