آهن آلات سازگاریان

شش پر پولیش تابگیری شده

در این مطلب می خوانید

شش-پر-پولیش-تابگیری-شده

در طیف گسترده‌ای از محصولات آهن آلات، میلگردها جزو محصولات کاربردی و مهم شناخته می‌شوند. به دلیل قابلیت‌هایی که دارند، با متریال‌های مختلف و شکل ظاهری متفاوت طراحی و تولید می‌شوند. میلگردهای ترانس زیر مجموعه‌ای از میلگردها به شمار می‌آیند که با سطح صاف و صیقلی، ساخت بسیاری از تجهیزات را برای صنعتگران آسان کرده است. میلگردهای ترانس در انواع تک پولیش، دو پولیش، سنگ خورده، چهار پهلو، تسمه، بلبرینگ خور و شش پر طراحی و تولید می‌شوند. در ادامه میلگرد شش پر پولیش تابگیری شده (Six highly polished) را بیشتر معرفی خواهیم.

جهت اطلاع و خرید انواع میلگرد شش پر می توانید با گروه سازگاریان تماس حاصل کنید. شماره تلفن: ۰۹۱۲۵۶۰۷۸۹۷

شش پر پولیش تابگیری شده چیست؟

شش پر پولیش تابگیری شده چیست؟ میلگرد شش پر به معنای وجود شش وجه است. از طریق مشاهده مقطع می‌توان به وجود شش گوشه بودن میلگرد پی برد. میلگردهای شش پر را به روش‌های مختلفی طراحی و تولید می‌کنند. بیشترین متریالی که برای ساخت میلگرد شش پر استفاده می‌شود، استیل است که در میان آلیاژ استیل، استیل ۳۱۶ و استیل ۳۰۴ بیشترین کاربرد را در ساخت میلگرد دارند. در مقایسه با سایر میلگردها میلگرد شش پر می‌تواند بهترین جایگزین باشد. شکل‌پذیری بالا از دیگر دلایل استقبال خرید از این میلگرد است.

مشخصات شش پر پولیش تابگیری شده

در میلگرد ترانس شش پر از عناصر مختلفی همچون فسفر، منگنز، کروم، گوگرد، نیکل و البته کربن استفاده شده است تا در مقابل خوردگی و البته حرارت، مقاومت آن دو چندان شود. تطبیق‌پذیری این محصول کمک کرده است در طیف مختلفی از صنایع از جمله صنعت هوافضا، صنعت دریایی و صنعت خودروسازی مورد استفاده قرار بگیرد.

برخی از کارخانه‌ها علاوه بر استفاده از استیل، میلگرد شش پر را با جنس برنج و آهن نیز تولید می‌کنند. بنابراین بر اساس پروژه خود و نیاز به این نوع محصول، می‌توانید آن را از جنس آهن و برنج نیز خریداری کنید. روکش این میلگرد می‌تواند با توجه به کاربردی که دارد متفاوت باشد، می‌تواند صیقلی و روشن و یا مات و تیره رنگ باشد. میلگرد شش پر را می‌توانید از طول یک متر تا ۶ متر و قطر ۴ تا ۱۰۰ میلیمتر انتخاب کنید. قطعاً با افزایش سایز، وزن میلگرد نیز افزایش پیدا خواهد کرد، در نتیجه هزینه پرداختی شما نیز بالاتر خواهد رفت.

کاربرد شش پر پولیش تابگیری شده

توجه داشته باشید هر میلگرد تولیدی با هدف استفاده برای کاربردهای خاص طراحی می‌شود. بنابراین قبل از انتخاب میلگرد هدف خود را از استفاده آن کاملاً مشخص کنید. پرکاربردترین شش پر پولیش تابگیری شده در صنعت خودروسازی، طراحی و ساخت انواع ابزار آلات از جمه چرخ دنده‌ها، بلبرینگ و لوازم دکوراتیو است. از مهمترین ویژگی‌های این میلگرد می‌توان به تحمل وزن بالا اشاره کرد که در صنعت ساخت و ساز توانسته جزو بهترین متریال‌ها شناخته شود.

ویژگی‌های شش پر پولیش تابگیری شده

از ویژگی‌های شش پر پولیش تابگیری شده می‌توان به ضد زنگ آستنیتی و غیرمغناطیسی بودن آن اشاره کرد. با توجه به عملیاتی که بر روی تولید این میلگرد صورت می‌گیرد، امکان ماشین کاری آن نیز وجود دارد. هرچه میزان گوگرد به کار رفته در این محصول افزایش پیدا کند، میزان خوردگی در آن کاهش پیدا می‌کند.

از مهمترین ویژگی‌های این میلگرد می‌توان به مقاومت بالا در برابر مایعاتی از جنس اسید اشاره کرد. همچنین در شرایط دمایی بالا نیز بدون تغییر شکل می‌تواند بهترین عملکرد را داشته باشد. اگر در شرایط آب و هوایی مرطوب این میلگرد را استفاده کنید، دچار فرسایش نخواهد شد. به دلیل مقاومت بالا و استفاده از متریال درجه یک امکان تابیدگی در آن بسیار کم خواهد بود. قابلیت جوشکاری از دیگر مزیت‌های این میلگرد است.

مقاله پیشنهادی  5 نکته خرید میلگرد صنعتی

اگر بخواهیم این میلگرد را با میلگردهای ساده مقایسه کنیم، باید بگوییم استحکام کششی بالا، تنش تسلیم بیشتر، سختی ایده‌آل از مهمترین ویژگی‌های میلگرد شش پر است. از دیگر ویژگی‌های این میلگرد می‌توان به قابلیت ارتجاعی و مقاومت برش اشاره کرد. آنچه باعث استقبال از خرید میلگرد ترانس شش پر شده است استحکام هندسی بالای آن است.

ویژگی‌های-شش-پر-پولیش-تابگیری-شده

انواع میلگرد شش پر

میلگرد شش پر استیل ۳۱۶

این نوع میلگرد که به عنوان میلگرد استیل ضد زنگ آستنیتی شناخته می‌شود، از ویژگی‌های منحصر به فردی برخوردار است که استفاده آن را بسیار گسترده کرده است. زمانی که صحبت از آستنیتی بودن میلگرد می‌شود به این معناست که با قرار گرفتن در معرض گرما از سخت شدن استیل جلوگیری می‌شود. علاوه بر این کمک می‌کند تا میلگرد خاصیت غیر مغناطیسی پیدا کند. در این میلگرد از عناصری استفاده شده است که حاوی آستنیت هستند که می‌توان به منگنز و نیکل اشاره کرد که به دلیل ساختار کریستالی کمک می‌کنند، میلگرد از سخت شدن در برابر گرما سخت نشود.

با توجه به تولیدات کارخانه‌ها در این میلگرد حدود ۱۶ درصد کروم، ۱۰ درصد نیکل و ۲ درصد مولیبدین استفاده می‌شود که این میزان از درصدها باعث می‌شود از استیل ۳۰۴ قیمت بالاتری داشته باشد. جدا از قیمت بالای استیل میلگرد استیل ۳۱۶، از مقاومت بهتری در برابر خوردگی نیز برخوردار است.

میلگرد شش پر استیل ۳۰۴

میلگرد استیل ۳۰۴ از ویژگی‌های بسیاری از جمله مقاومت کششی بالا، ماندگاری و طول عمر بسیار، مقاومت در برابر اکسید شدن برخوردار است. بیشتر برای کاربردهایی که نیاز به مقاومت کششی بالا است، از میلگرد استیل ۳۰۴ استفاده می‌شود، در ساختار این میلگرد از ۱۸ درصد کروم و ۸ درصد نیکل استفاده می‌شود، به این معنا که میزان درصد بالای کروم کمک کرده است تا مقاومت آن در برابر خوردگی افزایش پیدا کند.

پولیش میلگرد شش پر

پولیش کردن میلگرد کمک می‌کند تا سطح میلگرد صاف و صیقلی شود. پس از اینکه میلگرد تحت نورد گرم قرار گرفت، مقطع آن به صورت شش پر درآمده و در دستگاه تابگیری قرار می‌گیرد، تا طول میلگرد کاملاً صاف و بدون تاب باشد. سپس از طریق دستگاه پیلینگ سطح سیاه آن را از بین برده، برآمدگی‌ها و فرورفتگی‌ها را ترمیم کرده و وارد دستگاه پولیش می‌شود. دستگاه پولیش کمک می‌کند تا هرگونه ناصافی بر روی سطح میلگرد، به طور کامل رفع شود. میلگردهایی که در مرحله آخر توسط دستگاه پولیش مورد بررسی قرار می‌گیرند، میلگردهای پولیشی می‌نامند. این ویژگی کمک می‌کند تا در طیف گسترده‌ای از صنایع از جمله صنعت آسانسورسازی، خودروسازی، ساخت پیچ و مهره مورد استفاده قرار گیرد.

پولیش-میلگرد-شش-پر

سخن پایانی

میلگردها به دلیل ساختاری که دارند برای بسیاری از کاربردها مورد استفاده قرار می‎گیرند. میلگرد شش پر پولیش تابگیری شده به دلیل مقطع شش ضلعی، عملیات پولش کاری و انجام مرحله تاب گیری، مورد استقبال بسیاری از صنعتگران قرار گرفته است. می‌توانید این محصول را در انواع سایز و طول با قیمت مناسب خریداری کنید.

شما عزیزان می توانید برای خرید و اطلاع از قیمت انواع میلگرد شش پر، میلگرد سنگ خورده و میلگرد صنعتی با شرکت فرآوری میلگرد و مفتول آهن آلات سازگاریان تماس بگیرد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *