آهن آلات سازگاریان

تفاوت میلگرد ترانس کششی با ترانس پولیشی

در این مطلب می خوانید

تفاوت-میلگرد-ترانس-کششی-با-ترانس-پولیشی

میلگرد ترانس یکی از قطعات فولادی پرکاربرد در انواع صنایع می باشد که در انواع سایز ها و سطح مقطع ها به فروش می رسد. سطح این میلگرد کاملا صاف و صیقلی می باشد، درواقع میلگرد ترانس نوعی میلگرد کششی با مقاومت بسیار زیاد می باشد.

در اصل، میلگردهای ترانس به محصولاتی گفته می‌شود که طی فرآیندی، سطح آن صیقل داده می‌شود. این محصول، علاوه بر مصارف ساختمان‌سازی، برای مصارف تزیینی هم استفاده می‌شود. همانطور که گفته شد، این محصول نوعی میلگرد کششی با مقاومت و سختی بالا است که ظاهر زیبایی هم دارد. صیقلی‌بودن این محصول، وجه تمایز آن با دیگر میلگردها در صنعت فولاد است. در این مقاله تفاوت میلگرد ترانس کششی با ترانس پولیشی را بررسی می کنیم.

شما می توانید برای بررسی قیمت میلگرد ترانس و سایر میلگر ساده با شرکت تولیدکننده میلگرد و مفتول سازگاریان تماس بگیرید. آهن آلات سازگاریان عمده فروش آهن و میلگرد بازار آهن شادآباد تهران می باشد که برای رفاه حال مشتریان خود اقدام به فروش محصولات به صورت آنلاین کرده است.

تلفن: ۰۲۱-۶۶۶۷۳۰۴۳ / ۰۹۱۲۵۶۰۷۸۹۷

مشخصات میلگرد ترانس

درواقع میلگرد ترانس طی فرایندهایی صیقل داده می شوند و سطح آن ها شفاف و صاف است، این محصول نوعی فولاد آلیاژی است که از ترکیب آهن، کربن و سایر عناصر آلیاژی مانند منگنز، سیلیکون و نیکل ساخته می‌شود، و همچنین دارای استحکام و مقاومت بالایی می باشند که می‌تواند بار سنگین و ضربه را تحمل کند.

حداقل مقاومت کششی این فولاد، برابر با ۵۰۰ نیوتن بر میلی‌متر مربع و حداقل مقاومت خمشی آن برابر با ۲۴۰ نیوتن بر میلی متر مربع می باشد، سختی میلگرد ترانس برابر با ۳۰۰ برینل می باشد (سختی فولاد ترانس با استفاده از مقیاس برینل اندازه گیری می‌شود). سختی ۳۰۰ برینل برای فولاد ترانس به معنای آن است که یک ساچمه سخت با قطر ۱۰ میلیمتر با نیروی ۳۰۰۰ کیلوگرم وارد سطح فولاد می‌شود و فرورفتگی ایجاد شده برابر با ۰.۱ میلی‌متر است.

 

مشخصات-میلگرد-ترانس

انواع میلگرد ترانس

میلگرد ترانس دارای تنوع بالایی است و در مدل های مختلف برای کاربرد های گوناگون تولید می شود.

در زیر لیست کاملی از تمامی انواع میلگرد

میلگرد ترانس تک پولیش

این قطعه فولادی برای ساخت قطعات خودرو، استفاده در سازه های مختلف عمرانی، هواکش ها، تولید انواع ماشین آلات مختلف استفاده می شود.

میلگرد ترانس دو پولیش

از لحاظ ظاهری براق تر از میلگرد ترانس تک پولیش می باشند و کاربرد آن ها در معماری، ساخت قطعات، وسایلی نقلیه موتوری و ماشینی و کاربرد های تزئینی می باشد.

میلگرد ترانس سنگ خورده

پس از عملیات نورد گرم روی این محصول تاب گیری و پرس انجام می شود، س از آن ابعاد مختلفی از این میلگرد تولید می‌شود. این محصول به دو صورت سر زرد (ST) و سر قرمز (CK) در بازار موجود است.

مقاله پیشنهادی  فروش عمده فسفر برنز تهران

میلگرد ترانس بلبرینگ خور

این کحصول به روش کششی تولید می شود  برای از بین بردن تمام آلودگی های ابتدا سطح میلگرد را شست و شو میدهند سپس سرمیلگرد مورد تراش قرار میلگرد و بعد در قالب قرار داده می شود.

میلگرد ترانس مفتول

ضخامت این میلگرد از سایر انواع میلگرد ترانس کم تر می باشد بنابراین خاصیت خمش دارد، همچینی میلگرد ترانس مفتول در دو نوع ساختمانی و صنعتی تولید می شود.

میلگرد تسمه ترانس

محصولی است که سطح آن کاملاً صیقلی شده است و به همین دلیل کمترین عملیات ماشینکاری روی آن انجام می شود و حداقل تلورانس را دارا می باشد.

میلگرد چهار پهلو ترانس

چهار پهلو پروفیلی باز و بسیار مقاوم است که سطح مقطع آن به شکل مربع یا مستطیل بوده و به آن چهارگوش نیز گفته می‌شود کاربرد این محصول در  در ساخت حفاظ ، نرده و مغزی درب استفاده می باشد.

میلگرد ترانس شش پر

میلگرد ترانس شش پر بیشتر به دلیل مزیت آن در استحکام هندسی بالا استفاده می شود و کاربرد گسترده ای در ساخت و ساز و عمران دارد.

 

میلگرد-ترانس-شش-پر

میلگرد کششی

میلگرد کششی یکی از انواع میلگرد ترانس است و تفات آن با میلگرد معمولی در این است که این محصول هنگام تولید صیقل داده می شود و سطح آن صاف است.

میلگرد کششی از نوعی فولاد با نام فولاد روغنی تولید می‌شود که ضخامت آن ۱۰ تا ۶۰ میلی‌متر می باشد و بطور معمول در ورق‌های ۳ تا ۶ متری به تولید می رسند. پس از برش خوردن، این میلگرد با روش‌های مختلف تحت کشش قرار گرفته و پس از رسیدن به ضخامت و طول مورد نظر، تاب‌گیری می‌شود. در مرحله آخر هم عملیات پولیش‌زنی و صیقلی کردن روی آن انجام می‌شود تا سطح آن صاف شود.

کاربرد میلگرد کششی

میلگرد کششی داراس استحکام بالایی بوده و بطور گسترده در عملیات های عمرانی مخصوصا بتون ریزی و اصلاح بتون استفاده می شوند.

تفاوت میلگرد ترانس کششی با میلگرد ترانس پولیشی در چیست؟

باید گفت که این دو محصوا یکی هستند و میلگرد ترانس طی عملیات هایی پولیش داده می شود و سطح آن صاف می شود. میلگرد کششی به تنهایی می تواند در دو نوع آجدار و ساده تولید شود، نوع ساده آن به میلگرد ترانس کششی معروف است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *